Tízezernél Több Nyertes az Új Napelemes Pályázaton

A Napenergia Plusz Programban a kedvezően elbírált támogatási kérelmek száma meghaladta a tízezret, ami azt jelenti, hogy már több mint tízezer projekt részesült támogatásban a modern napelemes rendszerek telepítésére. Az Energiaügyi Minisztérium szerdai Facebook-bejegyzése szerint a program keretében lehetőség nyílik a napenergia kihasználásának ösztönzésére és a fenntartható energiatermelés elősegítésére. A bejelentés hangsúlyozza, hogy a 75,8 milliárd forintos támogatási keretösszegből már több mint 40 milliárd forintot lekötöttek a nyertes projektek számára, ami jelentős lépés az ország zöld energiába való átmenetében. Az elért eredményekkel a program hozzájárul az energiahatékonyság növeléséhez és a környezetvédelemhez is, elősegítve ezzel Magyarország fenntartható fejlődését.

Az összefoglaló arra utal, hogy a már beérkezett mintegy 18 ezer támogatási kérelem feldolgozása jelenleg is folyamatban van, és az adatok alapján kiderült, hogy az átlagos támogatási igény tartósan 4 millió forint körül mozog. Ennek fényében a tárca hangsúlyozza, hogy a rendelkezésre álló keretösszegből közel 19 ezer család számíthat vissza nem térítendő támogatásra a napelemek és energiatárolók beszerzéséhez és felszereléséhez. Ez az intézkedés nemcsak a napenergia felhasználásának ösztönzését szolgálja, hanem hozzájárul az energiahatékonyság növeléséhez és a fenntartható energiatermelés előmozdításához, ezáltal segítve a családokat az energiaköltségeik csökkentésében és a környezetvédelemben.

A pályázók figyelmébe ajánlják, hogy a kormány akár az ingatlanonkénti beruházási költségek legfeljebb kétharmadát, maximum akár 5 millió forintot is vállalhatnak a napenergia rendszerek kiépítéséhez. Ezzel párhuzamosan zajlik az ipari méretű energiatárolók létesítését segítő pályázat megvalósítása is.

A kormány nemrégiben hirdette ki az ipari méretű energiatárolókra vonatkozó pályázat eredményeit, így 2026 tavaszáig akár félszáz új telephelyen is korszerű berendezések létesülhetnek. Ennek eredményeként a hazai energiatárolási kapacitás kétszeresére nőhet két év alatt. A Nemzeti Energia- és Klímaterv részeként pedig 2030-ig tervezik elérni az 1 gigawatt teljesítményű energiatárolók rendelkezésre állását. Ezek a fejlesztések nemcsak az energiahatékonyságot és a fenntarthatóságot szolgálják, hanem hozzájárulnak a hazai energiaellátás stabilitásának és diverzifikációjának növeléséhez is.

Még mindig van lehetőséged részt venni ebben a kivételes lehetőségben, és igénybe venni a támogatást. Ne hagyd ki ezt a lehetőséget, hogy segítséget kapj a terveid megvalósításához és álmaid otthonának kialakításához. Ne várd tovább, lépj most, vedd fel velünk a kapcsolatot! Amennyiben a Napenergia Plusz pályázat felkeltette érdeklődését és szeretne bővebb információkat, kattints ide.